S-RAUTA SALO

SSO Rauta-Maatalous Oy
Örninkatu 16
24100 SALO

Katso osuuskaupan päivälehti-ilmoitukset

puh: 075 3030 1281

Yritysmyynti
Harri Niinivirta
harri.niinivirta@sok.fi
044 770 5437

Puhelun hinta yritysnumeroon soitettaessa 0,088 €/min

Rauta ja rakentaminen, laaja valikoima

  • Rakennustarvikkeet: Harkot, tiilet, sementti, laastit, teräkset, rakennuslevyt, lämpöeristeet, kattotuolit, ovet, ikkunat, sade- ja jätevesijärjestelmät
  • Sisustus ja remontointitarvikkeet: Maalit, tasoitteet, hanat, tulisijat, kiukaat
  • Työkalut ja pientarvikkeet: Sähkö- ja käsityökalut, pesurit, imurit, naulat, ruuvit, helat ja kiinnitystarvikkeet, työasut, suojaimet, työ- ja turvajalkineet

Maatalouden tuotantotarvikkeet, viljakauppa

  • Lannoitteet, kalkki, kasvinsuojelu- ja säilöntäaineet, siemenet, rehut, polttoöljy
  • Ammattipuutarhakauppa.
  • Viljakauppa.

Maataloustyökoneet

  • Traktorit, puimurit, maataloustyökoneet, perävaunut, lanat, lumilingot, sadetuslaitteet, farmarisäiliöt, myllyt, kuljettimet, puhaltimet, viljasiilot, vaa’at, lajittelukoneet.
  • Vaihtotyökoneet

Eläintuotteet

  • Hevostarvikkeet
  • Hevosten rehut
  • Koiran- ja kissanruoat, kuivamuonat ja raakaruoat.
  • Perusvalikoima hoitotarvikkeita.

Maatalouden henkilökunnan yhteystiedot löydät täältä

Veikka_Auranen

Myyntipäällikkö
Veikka Auranen
veikka.auranen@sok.fi
044 770 5121

Kaisa_Koskinen-Huuhka

Kassapalvelut
Kaisa Koskinen-Huuhka
kaisa.koskinen-huuhka@sok.fi
075 303 01287

Harri_niinivirta

Rakennustarvikemyynti ja yritysmyynti
Harri Niinivirta
harri.niinivirta@sok.fi
044 770 5437

kimmo_ovaskainen

Rakennustarvikemyynti
Kimmo Ovaskainen
kimmo.ovaskainen@sok.fi
044 770 5433

Risto_Husso

Rakennustarvikemyynti
Risto Husso
risto.husso@sok.fi
044 770 5261

Kirsi_Lahtela

Eläintarvikkeet
Kirsi Lahtela
kirsi.lahtela@sok.fi
044 7705 741

Reijo_Koivusalo

Varastotoiminnot
Reijo Koivusalo
reijo.koivusalo@sok.fi
075 3030 1753

Marko_Kiviaho

Varastotoiminnot
Marko Kiviaho
marko.kiviaho@sok.fi
075 3030 1731

S-rauta myymälät