S-RAUTA KEMIÖ

Suur-Seudun Osuuskauppa
Engelsbyvägen 10
25700 KEMIÖ

Katso osuuskaupan päivälehti-ilmoitukset »

Yritysmyynti   
Lönnroth Jan
044 77 05458
jan.lonnroth@sok.fi

Puhelun hinta yritysnumeroon soitettaessa 0,088 €/min.

Puutarhatuotteet, laaja valikoima

  • Erittäin laaja taimivalikoima, kesäkukat, puutarhan käsityökalut, ruohonleikkurit, pensasleikkurit, nurmikon viimeistelijät, ajoleikkurit, pihalaatat, puutarhakalusteet, grillit, lannoitteet, turpeet, mullat, torjunta-aineet, siemenet, pumput, kastelulaitteet, suihkualtaat, kukkaruukut, patsaat ja koristeet

Rauta ja rakentaminen, laaja valikoima

  • Rakennustarvikkeet: Harkot, tiilet, sementti, laastit, teräkset, rakennuslevyt, lämpöeristeet, kattotuolit, ovet, ikkunat, sade- ja jätevesijärjestelmät
  • Sisustus ja remontointitarvikkeet: Maalit, tasoitteet, lattiapäällysteet, tapetit, laatat, kylpyhuonekalusteet ja tarvikkeet, hanat, tulisijat, kiukaat
  • Työkalut ja pientarvikkeet: Sähkö- ja käsityökalut, pesurit, imurit, naulat, ruuvit, helat ja kiinnitystarvikkeet, työasut, suojaimet, työ- ja turvajalkineet

Hevostarvikkeet

  • Hevosvarusteet, kengät, kengitystarvikkeet, loimet, riimut, satulahuovat, satulavyöt, kuolaimet ja suitset.
  • Hevosenhoitotuotteet, harjat, kaviokoukut, heinäverkot, ruoka-astiat, suitset, kuolaimet, satulahuovat, satulavyöt, riimut, riimunnarut, shampoo, karvanhoitoaine, valjasrasva, pintelit ja villapatjat

Maatalouden tuotantotarvikkeet, viljakauppa

  • Lannoitteet, kalkki, kasvinsuojelu- ja säilöntäaineet, siemenet, rehut, polttoöljy.
  • Viljakauppa.

Maataloustyökoneet

  • Maataloustyökoneet, perävaunut, lanat, lumilingot, sadetuslaitteet, farmarisäiliöt, myllyt, kuljettimet, puhaltimet, viljasiilot, vaa’at, lajittelukoneet.
  • Vaihtotyökoneet.

Myymäläpäällikkö
Roger Kvarnström
roger.kvarnstrom@sok.fi
075 3030 3220
044 770 5461

Myyntipäällikkö, rauta
Jan Lönnroth
jan.lonnroth@sok.fi
075 3030 3202
044 770 5458

Varastotoiminnot
Roger Friberg
roger.friberg@sok.fi
044 770 5442

Varastotoiminnot
Magnus Eriksson
magnus.eriksson@sok.fi
044 770 5441

Myymälämyynti, pienrauta ja kodinkoneet
Gabriella Mustonen
gabriella.mustonen@sok.fi
075 3030 3204
044 770 5488

Sisustustarvikkeet
Annika Sjöstrand
annika.sjostrand@sok.fi
075 3030 3209

Rakennustarvikkeet
SSO Maatalous Oy
Karl-Johan Bergström
karl-johan.bergstrom@sok.fi

Maatalousmyyjä
Claus Blomberg
claus.blomberg@sok.fi
075 3030 3207
044 770 5466

Maatalousmyyjä
SSO Maatalous Oy
Tom Andersson
tom.andersson@sok.fi
044 770 5114

Herrala-talopaketit ja Mainio-talomallisto
Tenho Räisänen
tenho.raisanen@sok.fi
044 770 5438


Kassa / Harraste-eläimet
Charlotta Sten
charlotta.sten@sok.fi
075 3030 3212


S-Puutarha
Marja-Lena Heino
Marja-lena.heino@sok.fi
075 3030 3206


Varastotoiminnot
Roland Lindholm
roland.lindholm@sok.fi
044 7705 443

S-rauta myymälät